Kiszona ostra papryka to pyszne przygotowanie dla tych, którzy lubią ostrzej. Taką paprykę można podawać nie tylko jako pikantną przekąskę, ale także dodawać do sałatek i kiszonej kapusty. Idealny do każdego dania mięsnego, zwłaszcza grilla.
Składniki
- pieprz pepperoni - 3 kg
- czosnek - 1 Głowa
- koperek - 5 parasole
- woda - 5 L
- sól - 1 szklanka
Przepis na gotowanie krok po kroku
Pozostaw ostrą paprykę w temperaturze pokojowej na kilka dni. Jest to konieczne, aby trochę zwiotczało.
Następnie opłucz paprykę i na każdym z nich wykonaj kilka nakłuć widelcem, aby solanka mogła łatwiej dostać się do środka.
Obierz połowę główki czosnku, pozostaw pozostałe ząbki nieobrane.
W emaliowanym rondlu połącz paprykę, obrane ząbki czosnku i parasole koperkowe.
W przypadku solanki w zimnej wodzie rozpuść sól. Zalej paprykę powstałą solanką. Przykryj patelnię odpowiednim talerzem i ustaw ucisk na wierzchu.
Pozostaw patelnię z półfabrykatem w temperaturze pokojowej, aż papryka zmieni kolor na żółty. Może to zająć od 5 do 14 dni.
Gdy papryka zmieni kolor (co oznacza, że wystarczająco się zakwasi), odcedź solankę z patelni, wyjmij koperek i ząbki czosnku.
Teraz każda papryka musi być dobrze wyciśnięta z solanki i, mocno ubijając, włóż do wcześniej wysterylizowanych słoików. Jeśli podczas napełniania słoika zostanie uwolniona odrobina solanki, należy ją spuścić.
Przygotuj nową solankę, zagotuj.
Wlej pieprz do słoików wrzącą solanką, przykryj słoiki sterylnymi pokrywkami i wyślij do sterylizacji w rondlu z wodą na 10-15 minut. Następnie zwiń słoiki, odwróć do góry nogami, zawiń i pozostaw do całkowitego ostygnięcia. Schłodzoną kiszoną ostrą paprykę przechowuj w chłodnym, ciemnym miejscu.