kiszona kapusta na zimę w słoikach

1 godz. 30 min.
1 puszka 3 l
Kapusta kiszona na zimę w słoikach
Vladimir Soldatov, stock.adobe.com
0

Cóż, jak nie zaopatrzyć się w chrupiącą i apetyczną kiszoną kapustę na zimę? Istnieje wiele przepisów, a każda gospodyni prawdopodobnie ma swoje, udane i niezbyt. Dzisiaj powiem Ci, jak fermentować kapustę z solanką. Okazuje się smaczny i wystarczająco szybki.

Składniki

  • kapusta - 3 kg
  • marchew - 2 szt.
  • liść laurowy - 3 szt.
  • czarny pieprz (groszek) – 5 szt.
  • woda - 2 L
  • cukier - 75 g
  • sól - 100 g

Przepis na gotowanie krok po kroku

W przypadku solanki wlej 2 litry wody do rondla, dodaj sól i cukier. Dobrze wymieszaj, zagotuj i zdejmij patelnię z ognia. Schłodzić solankę do temperatury pokojowej.

Posiekaj kapustę, obierz marchewki i zetrzyj na koreańskiej marchwi.

W misce połącz przygotowane warzywa, wymieszaj.

Wlej 1 litr schłodzonej solanki do czystego trzylitrowego słoika, a następnie szczelnie napełnij słoik mieszanką kapusty i marchwi, od czasu do czasu przesuwając warzywa liściem laurowym i dodając ziarna pieprzu. Ubij kapustę w słoiku za pomocą wałka do ciasta lub drewnianej łyżki i napełnij solanką do góry. Upewnij się, że kapusta jest zawsze pokryta solanką podczas procesu kiszenia, więc radzę nie wylewać pozostałej solanki!

Zamknij słoik kapusty nylonową pokrywką, połóż na talerzu i pozostaw w ciepłym miejscu na 3 dni. Okresowo otwieraj słoik i przekłuwaj kapustę drewnianym szpikulcem, aby wydostał się Gaz powstały podczas procesu fermentacji.

Gdy tylko piana przestanie tworzyć się na powierzchni kapusty, proces fermentacji dobiegł końca. Nasza kapusta jest gotowa do spożycia! Gotową kiszoną kapustę przechowuj w chłodnym, ciemnym miejscu.

Katarzyna Parszyna
przepis dodał (a):
Katarzyna Parszyna
czy podobał Ci się przepis?
0 komentarzy