dżem morelowy z pestkami jąder

1 godz. 0 min.
4 banki
Dżem morelowy z jąderkami z nasion
colnihko, stock.adobe.com
0

Zafunduj sobie i swoim bliskim pyszny dżem morelowy z jąderkami. Pachnący przysmak zimą urozmaica rodzinne przyjęcia herbaciane. Aby plastry moreli nie zamieniły się w puree podczas gotowania, wybierz owoce o gęstym miąższu.

Składniki

  • morele - 1 kg
  • cukier - 800 g
  • woda - 1 szklanka

Przepis na gotowanie krok po kroku

Morele opłucz, podziel na połówki, usuń pestki. Umieść połówki moreli w misce do gotowania , a nasiona w osobnym pojemniku.

Morele posyp cukrem. Delikatnie potrząśnij miską, aby równomiernie rozprowadzić cukier na owocach. Pozostaw obrabiany przedmiot w temperaturze pokojowej na 3-4 godziny, aby utworzyć sok.

Posiekaj pestki moreli, Usuń jądra. Teraz musisz usunąć brązowy film z jąder. Łatwiej to zrobić, jeśli zanurzysz jądra we wrzącej wodzie na 5-7 minut, a następnie oczyścisz.

Gdy tylko morele podadzą wystarczającą ilość soku, dodaj wodę do miski z preparatem, wszystko delikatnie wymieszaj i na małym ogniu, mieszając i usuwając powstałą pianę, gotuj przez 10 minut po ugotowaniu. Zdejmij obrabiany przedmiot z ognia i lekko ostudź.

Ponownie podpal dżem, dodaj przygotowane jądra, wymieszaj i gotuj przez kolejne 5 minut.

Zapakuj wrzący dżem do wcześniej wysterylizowanych słoików, zwiń, odwróć do góry nogami, zawiń i ostudź. Schłodzony dżem morelowy z jąderkami przechowuj w chłodnym, ciemnym miejscu nie dłużej niż 1 rok.

Katarzyna Parszyna
przepis dodał (a):
Katarzyna Parszyna
czy podobał Ci się przepis?
0 komentarzy